Instagram’dan Satış Yapmak İsteyenlere 5 Tavsiye (Resimli Anlatım)

instagram-satis-yapmak

Instagram kişisel kullanımlarınızın dışında, para kazanabileceğiniz harika bir platform. Peki instagram’dan satış yapmak nasıl oluyor ve nelere dikkat etmek gerekiyor? Hemen hemen herkes instagram’ı yakından takip ediyor ve günümüzün neredeyse her saatini ayırıyoruz. Bu yüzden instagram ürün satışı açısından çok önemli bir mecra haline geliyor.

Peki instagram’dan satış yapmak için neler gerekiyor gelin bunu inceleyelim.

Öncelikle ne satacağınıza karar vermelisiniz

Çoğu insan bu işe girerken ne satacağını düşünmeden, acele bir şekilde giriyor. Bunu böyle acele bir şekilde yapmak yerine, instagramda ne satabilirim diye düşünüp bir araştırma içerisine girmeniz gerekiyor. Şu ufak ama etkili ayrıntıyı söylemeden etmezsek olmaz sanıyorum. Moda, aksesuar gibi ürünler instagramda daha çok satılıyor. Fakat hiç keşfedilmemiş bir ürün bulup getirirseniz bunun satışı bir hayli fazla olacaktır. Bkn. stres çarkı.

Başarılı olan instagram mağazalarına bakın

Eğer bir butik açacaksanız, instagramda satış yapan butikleri inceleyip neler yaptıklarını, satışlar da nelere dikkat ettiklerine bakın. Siz de bu yönde bir strateji geliştirin.

Instagram mağaza kullanıcı adınızı belirleyin

Instagramda mağaza açmak için bir kullanıcı adı seçmeniz gerekmektedir. Seçeceğiniz kullanıcı adınız hem akılda kolayca kalmalı, hem de telaffuzu zor olmamalıdır. Çok zor durumda kalmadıkça kullanıcı adınız da rakam kullanmamayı tercih edin.

Profil resminize logonuzu ekleyin

logolu-butik

Logo her firmanın en önemli unsurlarından bir tanesidir. Profesyonel bir şekilde tasarlanmış logo mağazanıza girecek olan müşterilere güven verir ve mağazanıza gelen ziyaretçi ürün almadan çıkma oranı daha düşük hale gelir.

Eğer logo yapma şansınız bulunmuyorsa bu konuda profesyonel bir tasarımcıdan yardım almalısınız.

Mağaza profilinizin bio’sunu düzenleyin

magaza-bio

Mağazanıza gelen ziyaretçiler, ilk olarak mağazanın güvenli olup olmadığına dikkat ederler. Bu unsurları olumlu yönde etkileyen bir kaç adımdan bir tanesi de instagram mağazanızın profil bio alanıdır. Bu alanda iletişim numarası, mail gibi kullanıcıya güven verecek iletişim bilgileri olmalıdır.

Artık ürünlerinizi satmaya başlayabilirsiniz. instagramda satış yapmanın püf noktaları adlı konumuzu ise bir sonraki makalemiz de bulabileceksiniz. Bu makale de ayrıca instagram satış yapmak vergi konularını da ele alıp sizlere daha detaylı bilgiler vereceğiz.

 

One thought on “Instagram’dan Satış Yapmak İsteyenlere 5 Tavsiye (Resimli Anlatım)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir