Instagram’ın Yeni Özelliği: Favoriler

instagram-favoriler-ozelligi

Instagram, bir anda hayatımıza giren ve girmesi ile birlikte bir anda popüler olan ve birçok kişinin severek kullandığı sosyal medya uygulaması olarak tanımlanabilir. Fotoğraf, video ve anlık hikaye paylaşımı gibi çeşitli özellikleri bulunan Instagram’ a bir yeni özelliklik daha eklenmesi söz konusu. Ancak, eklenecek olan bu özelliğin daha test aşamasında olduğunu söylemeden geçmeyelim. Instagram’ın yeni özelliği favoriler (favorites) uzun yıllardır uygulamanın üzerinde çalıştığı bir özellik olarak değerlendirilmektedir. Favoriler olarak nitelendirilen bu özelliğin, piyasaya sürülmeden önce küçük bir grup içerisinde test edilmeye başlanmış olduğu söylenmektedir. Gelin, Instagram’ ın yeni özelliği favoriler nedir  daha kapsamlı olarak inceleyelim. Hazırsanız başlıyoruz.

instagram-favoriler

Instagram uygulamasına eklenecek olan favoriler kısmı ile kullanıcılar kendi isteklerine göre bir arkadaş listesi oluşturabilecek ve sadece bu listedeki kişilere paylaşmak istedikleri fotoğraflarını ve hikayelerini gönderebileceklerdir. Favoriler kısmı içerisinde oluşturacakları kişi listelerini ise yeşil renkte olan yıldız rozetine dokunarak oluşturacaklar. Listelerde kişi sınırlamasının olmayacağını belirten Instagram, oluşturulan listelerin 10 veya 30 kişi arasında olacağını tahmin etmekte olduğunu belirtmektedir. Kişi listesine eklenen kullanıcıların, eklendiğine  ya da listeden çıkarıldığına dair herhangi bir bildirim almayacağını bu noktada belirtebiliriz. Peki, iyi güzelde biz bu listede olduğumuzu nasıl anlayacağız? diye bir soruyu aklınızdan geçirebilirsiniz. Yeni özellik olan favoriler kısmında yer aldığınızı öğrenmek için akışınızda yeşil rozetli bir içerik görmeniz yeterli. Favoriler kısmında oluşturulan listeye girebilmek için maalesef herhangi bir davetiye gönderemeyeceğinizi söylemeden geçmeyelim. Ayrıca, listeden çıkarılmanız halinde daha önce gördüğünüz içerikleri göremeyeceğinizi belirtebiliriz.

Instagram’ ın yeni özelliği favoriler ile kullanıcılarının arasındaki iletişimi artırmak istediğini söyleyebiliriz. Instagram, favoriler özelliğini önümüzdeki aylarda kullanıcıları ile paylaşmaya hazırlanıyor. Bakalım bu yeni özelliklik kullanıcılar tarafından sevilecek mi? Sabırsızlıkla bekliyoruz.

Instagram’ın yeni özelliği favoriler hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir