IOS 11 Sosyal Medya Güncellemeleri

Apple, işletim sistemi olan IOS’u belirli aralıklarla kökten değişiklikler ile güncelliyor, her defasında kullanım kolaylığını ön plana alarak simgelerin yerleri konusunda değişmeler yapıyor. Verilen bilgilere göre sırf kullanım kolaylığı bir tık daha ileri seviyeye taşınsın diye IOS 11 de, ayarlar kısmından açılıp kapatılan hücresel veri ağı, kontrol paneline taşınacak, bu özelliği de kuşkusuz IOS 11’e devrim niteliği kazandıracak. Bilindiği üzere Android cihazlarda hücresel veri, Bluetooth, Wİ-Fİ ve daha birçok hizmet direkt olarak kontrol panelinde bulunuyor. Bu Android’i kullanım kolaylığı açısından bir tık daha ileriye götürüp, tercih sebebi haline getiriyor. Durumun farkında olan Apple ise, genel olarak arka planda olan güncellemeler, cihazın internete komple bağlı oluşu gibi sebepler dolayı Wİ-Fİ bağını kontrol paneline almış, hücresel veriyi daha geri plana atmıştır. Ancak kullanıcılardan gelen yoğun istekten ve kontrol panelinin bir tık daha büyük hale gelmesinden olacaktır ki artık hücresel veriye tek bir el hareketiyle ulaşabileceğiz.  IOS 11 güncellemeleri genel olarak kolay bir kullanım vaad ediyor diyebiliriz.

Daha Birçok Özellik Var

Bunların yanı sıra sosyal medya uygulamaların daha etkin ve kaliteli şekilde kullanılması adına düzenlemeler yapan Apple ekibi, trend uygulamalar listesinde başı çeken Snapchat için de birkaç değişiklik yapmış durumda. Bilindiği üzere Snapchat’te ekran görüntüsü alındığı takdirde karşı tarafa bildirim gitmesi durumu söz konusu. Hatta uygulamayı bir anda patlatan özellik de bu olmuştu. Hemen Facebook’un sahibi şirketi satın almak için teklif götürmüştü, uzun süreler boyunca yapılan anlaşmalar sonucunda Snapchat Mark Zuckerberg’e devredilmişti. Snapchat’in en sevilen özelliklerden olan anlık hikayeyi, Zuckerberg satın adlığı diğer tüm uygulamalara entegre etmeye başlamıştı. Ancak İnstagram ve Whatsapp’ta ekran görüntüsü alınırken bildirim gitmiyordu, bu yalnızca Snapchat’e özgü kalmıştı. Ancak IOS güncellemesi ile artık ekran kaydetme özelliği gelecek, bu sayede karşı tarafa bildirim gitmeksizin ekranlar galeride kayıtlı durabilecek.

snapchat-ios11

Aslında Pek De Yeni Sayılmaz

IOS kullanıcıları eğer cihazlarını yalnızca iPhone ile sınırlı tutmayıp Mac bilgisayar da aldıysa, ekran kaydetme özelliğinden haberdardır. Cihaz eşleştirmesi yaparak ekran kaydedeceğiniz iPhone’lar da kaydettiğiniz ekranda ne olursa olsun karşı tarafın hiçbir şeyden haberi olmazdı, bu da stolkcular için bulunmaz Hint kumaşıydı desek yeridir. Ancak şimdi IOS 11 sevenlerinin yüzünü güldürüyor, kendisini pazarlamak adına bir sebep daha kullanıcılarına sunuyor. snapchat güncellemesine gerek kalmadan IOS 11’i çıkış yaptığı tarihte cihazınıza yüklerseniz, artık gizli saklı iş yapmanıza gerek kalmayacak, ekran görüntüsü aldığınızda peşinden açıklama cümleleri sarf etmeniz beyhude çaba olacaktır. Olaya kendi açımızdan değil de karşı taraf açısından bakacak olursak unutmayın ki bu özellik ile artık sizin attığınız snapler de bir başka telefonlarda kayıtlı olabilecek, kişiler ekran fotoğrafı aldığında habersiz olacaksınız. Bundan dolayı attığınız Snaplere eskiye oranla dikkat etmenizde fayda var.

İlginizi Çekebilir: IOS11 yükleme ve Özellikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir