iOS 11 Yükleme ve Özellikleri

ios 11 yükleme

Apple, WWDC 2017 etkinliğinde yeni işletim sistemi olan iOS 11’i duyurdu. Peki iOS11 yükleme ve özellikleri nedir gelin birlikte inceleyelim!

San Francisco’da düzenlenen WWDC etkinliğinde Apple yeni işletim sistemi olan iOS 11’i kullanıcılarına tanıttı. Özellikle herkesin istediği bazı özelliklerin gelmesiyle şimdiden heyecan yaratacak gibi görünüyor. Biz de bu yazımız da sizlere iOS 11’in özelliklerini derledik.

Kontrol paneli tasarımı yenilendi

kontrol-merkezi

Akıllı telefonunuz da elinizi alttan yukarı doğru kaydırdığınızda açılan kontrol paneli yeni haliyle dikkat çekiyor. Apple kullanıcılarının çoğu hücresel verinin kısayolu olmamasından şikayetçiydi. Bu yeni işletim sistemi ile beraber bu sorun da ortadan kalkmış oldu ve hücresel veri kısayol olarak kontrol paneline eklenmiş.

Siri tam bir asistan oluyor!

siri

Apple’in gözde asistanı Siri, yeni fonksiyon ve özellikler kazanmış olarak karşımıza çıkıyor. Siri bu yeni işletim sistemiyle beraber İngilizce’den Çince’ye Almanca’ya Fransızca’ya İtalyanca’ya ve İspanyolca’ya çeviri yapabiliyor. Türkçe ise ne zaman bu diller arasına dahil olur onu hep birlikte göreceğiz.

iMessage ile para gönderimi yapılabilecek

imessage

Son dönemlerin gözde mobil ödeme yöntemlerinden olan Apple Pay, iOS 11 ile kullanım alanını iyice genişletmiş görünüyor. iOS 11 ile beraber artık iMessage uygulaması üzerinden de para gönderilebilecek.

Türkiye’de ne yazık ki Apple Pay kullanıma kapalı fakat ülkemize de bu özellik geldiği zaman bu özellikten faydalanabileceğiz.

App Store tasarımı yenilendi

appstore

App Store üzerinden binlerce hatta milyonlarca uygulama bulunmasına rağmen kullanıcılar bazı zamanlar istediği uygulamarı bulmakta zorlanabiliyorlardı. Bu yüzden Apple, iOS 11 ile birlikte tasarımda ciddi bir değişikliğe gitti. Bugün özelliği sayesinde artık Apple, günlük olarak sizin sevebileceğiniz ve ilginizi çekebilecek uygulamarı orada karşınıza çıkaracak.

iOS11 Nasıl Yüklenir?

iOS 11’i  güncellemesini aşağıdaki cihazlara yükleyebilirsiniz:
-iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus
 
-iPad Air, iPad Air 2, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, 9.7 inç iPad, iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, 10.5 inç iPad Pro
 
-iPod touch 6 
Öncelikle her ihtimale karşı cihazınızın yedeğini almanızı tavsiye ediyoruz. Daha sonrasında ise buraya tıklayarak ve profili cihazınıza yükleyin.
Yükleme işlemini bitirdikten sonra Ayarlar > Genel > Yazılım güncelleme sekmesine giderek telefonunuza iOS 11’i yükleyebilirsiniz.
Bu yazımız da sizlereiOS11 yükleme ve özellikleri nedir konusunu anlatmaya çalıştık. Yorumlarla bize iOS 11 hakkında ki deneyimlerinizi yazabilirsiniz.

 

One thought on “iOS 11 Yükleme ve Özellikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir