Iphone’da Android Deneyimi

iphone-android-deneyimi

Bu güne kadar teknoloji savaşlarında iki dev isim olarak gördüğümüz Samsung ve Apple’ın birbirinden ayrılan yegane yönü tabii ki işletim sistemidir. Kimi Apple kullanıcısı Samsung’un dış tasarımını çok beğense de sırf itici diye nitelendirdiği Android sistemi yüzünden bu teknolojiye yanaşmaz. Bazen de durum tam tersine seyredebilir, Android kullanıcıları milyonlarca insanda olduğu gibi Apple’ın dış tasarımını son derece sade ve şık bulsa da IOS yüzünden işlerin zorlaştığını iddia eder ve bir şekilde uzak durur. Kullanıcılar bu yüzden bir türlü Iphone’da Android deneyimi yaşayamaz, süreç bu şekilde sarpa sara. Zıtlıklar dolu bu süreç son zamanlarda yıkılmaya yüz tutar duruma gelmiş, işletim sistemleri ve dış tasarımlar karmalaşmaya başlamıştır. Dünyaca ünlü tasarım şirketlerinden olan Trendigi, yepyeni bir düzenleme yaparak bu iki markanın yegane özelliklerini tek cihazda bir araya getirmeyi başardı. Kullanıcılara Iphone’da Android deneyimi’ni yaşatacak olan Trendigi, bu hizmet sırasında telif haklarını ihlal etmiş görünmüyor, bunu da Android’in açık oluşuyla bağdaştırıyor.

Android Açık Bir Kaynak Olduğu İçin…

Bilindiği üzere IOS kendisini ne kadar kapalı kutu gibi tutsa da, Android’de işler tam tersi seyreder. Tüm uygulamalara, tüm geliştirmelere ve yine tüm kullanıcılara açık halde bulunan Android işletim sistemi açık bir kaynak olduğu için tasarım şirketi Trendigi, yeni bir akıllı telefon kılıfı geliştirerek teknoloji piyasasına bomba gibi düştü. Geliştirilmiş bu kılıf İphone tasarımlı cihazları tek bir hareketle Android işletim sistemine çeviriyor.

iphone-android

Alt Kısımdaki Kablo Sayesinde Ekran Android Oluyor

Kılıfın alt kısmında kısa bir kablo var ve kablo Iphone cihazların şarj kısmından takılıyor. Kabloyu çıkardığınız anda IOS’a geri dönen bu sistem sayesinde hem telefonunuza içten veya dıştan hasar vermeden Android keyfini Apple cihazlarda sürmüş olabiliyorsunuz, hem de dilediğiniz zaman bu bağlantıyı çıkartabiliyorsunuz. Bu sistemin Samsung cihazlara entegreli halinin gelip gelmeyeceği şuan için tartışma konusu. Ancak Samsung bir türlü kendisine ait işletim sistemini çıkarmadığı için, şimdiki sisteminde maalesef IOS ile boy ölçüşememesi kullanıcıları ikilemde bırakmaya devam edecek gibi duruyor.

Dışarıda Kullanılır Mı?

Üretilen kılıf oldukça kaba, bu yüzden kişilerin meraklarını giderdikten sonra sıklıkla kullanabilecekleri bir ürün izlenimi vermiyor. Anlık merak duygusunu tatmin eden ancak nihayetinde Iphone gibi bir telefonun zarifliğinden ödün vermesine sebep olan bu kılıf geliştirilip düzenlenmediği sürece çok da fazla bir kişiye hitap edeceğe benzemiyor. Samsung’un geçtiğimiz aylarda çıkardığı S8 modeli şuan için piyasa devi gibi görünse de ekranı açıldığında büyü kısmen bozuluyor, Android işletim sistemi üste kaydırmalı menüsü ile karşınıza çıkıyor. IOS ile bütünleştiği takdirde “Mükemmel” olacak S8’e hamle olarak Apple’ın çalışmaların olduğu sızıntılar arasında. Ancak Iphone’da Android deneyimi profesyonelce masaya yatırılmadığı sürece hep bir yandan eksik kalacak gibi duruyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir