Sitenizi Daha İyi Yerlere Getirecek Pazarlama Stratejileri

Pazarlama stratejisi ile mallarınızdan normalde elde ettiğiniz satışın iki katı kadar gelir elde etmeniz mümkün! Şirketiniz ve ürünleriniz için piyasada hatırı sayılır bir yere gelmek elbette iyi bir çıkış yapmakla gerçekleşecektir. Bunun için önceden olduğu gibi reklam şirketlerine yüklü miktarda para yatırmanıza artık gerek yok. Pazarlama stratejisi ile yanınızda olacak ücretsiz birçok aracı kullanarak daha iyi yerlere gelebilirsiniz. Gelin bu araçları inceleyelim.

SEO Araçları

SEO yaptığınız işe dolaylı olarak müdahale etmese de, projenin tanınması, Google, Yandex gibi arama motorlarının dikkatini çekmesi adına dolaylı yoldan etki eden oldukça önemli bir araçtır. Özenle yapılmış site içi çalışmalar, aranma hacmine göre belirlenmiş anahtar kelimeler pazarlama stratejisi yaparken az bir bilgiyle gelir elde etmenize yardımcı olacaktır. Sitenizde sattığınız ürünler için analizlerinizi yapabileceğiniz, satışlarda gözle görülür değişim elde edeceğiniz SEO, kabaca sitenizi Google’da en üst sıraya çıkartır. Böylece reklam vermeye gerek kalmadan adeta ömürlük reklam alanlarına sahip olursunuz. Hem de Google gibi bir platformda!

Google Analytic

google-analiz

İnternet sitenizde sattığınız ürünün veya verdiğiniz hizmetin kimler tarafından ilgiyle karşılandığını merak ediyorsanız Analytic hizmeti tam size göre. Sitenizi ziyaret edenlerin hangi ülke ağırlıklı olduğunu, hangi kategorilerde odaklandıklarını birkaç tık ile analiz edip, rapor haline getirebileceksiniz. Google bu hizmeti tamamen ücretsiz sunar ve sitenize ekleyeceğiniz bir kod yardımıyla ziyaretçi takibinizi başlatmış olursunuz. Ürününüzle ilgilenen kitlenin kim olduğunu iyi analiz etmek, onlara daha sağlıklı hitap etmek adına son derece önemlidir.

Grammarly: Diğer Adıyla İçerik Pazarlama

Sitenizi üst sıralara çıkartmanın en etkili yolu elbette düzenli içerik girişi yapmaktır. Bu da içeriklerin hatasız oluşu, ziyaretçinize odaklı olması ve reklam verenlerin dikkatini çekecek düzeyde olmasıyla alakalıdır. Bir eklenti halinde ücretsiz satışa sunulan Grammarly sayesinde içeriklerini daha kaliteli bir şekilde yayınlayacak, ufak hataların oluşmasına mahal vermeyeceksiniz. İlk bakışta önemsiz gibi görünen yazım hataları önemli kelimelerin üzerinde yoğunlaşırsa yazdığınız içerik çöp olmaktan öteye gitmeyecektir.

Sosyal Medya Desteği

sosyal-medya-stratejileri

Teknolojinin birçok imkanından etkin bir şekilde yararlanan büyük bir kitle var. Bu kitle İnstagram,Twitter, Facebook gibi sosyal ağları oldukça sık kullandığı için eğer sitenize ziyaretçi çekmek, hareketliliği canlı tutmak istiyorsanız sosyal medyadan yararlanabilirsiniz. Google dan gelen ziyaretçi kadar değerli olmasa da eğer satışa yönelik bir siteniz varsa mallarınızın alıcısı çoğalacaktır.

e-Posta Stratejileri

Sitenizde hitap ettiğiniz kitleye daha özelleştirilmiş bir hizmet vermek ister misiniz? Bunu yapmak için oldukça kişiselleştirilmiş bir ağa ihtiyacınız olacaktır. Müşterilerinizi site arka planında kategorilere ayırıp, üye oldukları e-posta adresleri üzerinden onlara hitap eden ürünlerinizi mail yoluyla ileteceksiniz. Sitenize göz atmak için giren bir kullanıcıyı bile üye olduğu takdirde kampanyalarınızdan haberdar etmenizi sağlayan bu hizmet sayesinde ücretsiz olarak kişiselleştirilmiş bir dağıtım ağı oluşturabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir: Instagram’dan Satış Yapmak İsteyenlere Tavsiyeler

pazarlama stratejisi örnekleri, pazarlama stratejisi nasıl oluşturulur, pazarlama stratejileri ders notları, pazarlama stratejileri pdf, pazarlama stratejisi oluşturma, pazarlama stratejisi nedir kısaca

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir