Twitter’dan Yeni Arayüz Güncellemesi

twitter-arayuzu

Dünyaca ünlü mikro blog sitesi Twitter’dan yeni bir güncelleme geldi. Bu yeni arayüz tasarımında daha yumuşak bir tasarıma gidilmiş. Tasarım olarak fazla değişikliğe gidilmese de belirli değişiklikler göze çarpıyor. İşte karşınız da Twitter’dan yeni arayüz güncellemesi.

Eski tasarımın da arama butonu, profil resminin kenarları ve diğer butonlar düz şekildeydi. Fakat yeni tasarımında ise butonlar ve profil resminin kenarları yuvarlak hale getirilmiş. Ayrıca ikon tasarımların da sert ve belirgin bir tasarımdan ziyade yumuşak ikonlar tasarlanmış. Retweet, beğenme, tweet yanıtlama ve tweet istatistikleri’nin ikonları daha yumuşak ve tatlı bir hal almış.

twitter-guncelleme

Twitter Anlar Özelliği

Yeni güncelleme ile beraber tasarımın yanı sıra anlar adında yeni bir özellik bizleri karşılıyor. Oluşturduğunuz anınıza daha önce beğendiğiniz tweetleri, resimleri ekleyerek bir an oluşturabiliyorsunuz.

twitter-anlar

Oluşturduğunuz anın istatistiklerini görebiliyor ve aynı zaman da özel mesaj ile istediğiniz kişilere gönderebiliyorsunuz.

Bu yazımız da sizlerle Twitter’ın yeni güncellemesini ve tasarımını inceledik. Bakalım ilerleyen zamanlar da Twitter ve diğer sosyal medyalar da karşımıza ne gibi güncellemeler gelecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir